Warsztaty plastyczne w Muchomorkach

Andrzejkowe czary-mary
Grudzień 3, 2016
„Rodzice czytają dzieciom” w grupie Misie
Grudzień 3, 2016
Pokaż wszystko

We wtorek, w ostatnim dniu listopada dzieci z grupy Muchomorki rozpoczęły przygotowania do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez instruktor panią Katarzynę Hertmanowską wykonaliśmy filcową ozdobę świąteczną w kształcie serduszka. Najtrudniejszym zadaniem było z kłębka splątanych, pojedynczych nitek wełny uzyskanie filcu.

Wykorzystaliśmy do tego celu wodę, mydło i własne dłonie. Polewając nitki wodą, mydląc, pocierając, uklepując, głaskając, rolując udało nam się uzyskać filc. Z mokrych filcowych skrawków pani Kasia wycięła nam serduszka, a później przyszedł czas na doczepienie ozdoby. Obiecaliśmy, że serduszka ozdobią świąteczne drzewka w naszych domach. Dowiedzieliśmy się również, ze filc jest materiałem bardzo trwałym, ciepłym. Wykorzystuje się go do produkcji np. torebek, kapeluszy, wkładek do butów. Współcześnie do produkcji filcu służą specjalne maszyny. Nas bardzo cieszy samodzielnie wykonana mała filcowa ozdoba świąteczna.

DSC_0118.JPGDSC_0119.JPGDSC_0120.JPGDSC_0121.JPGDSC_0122.JPGDSC_0123.JPGDSC_0124.JPGDSC_0125.JPGDSC_0126.JPGDSC_0140.JPG